Nesting CNC

Bardzo wygodną przy wykonywaniu projektów meblowych technologią jest nesting. Jest to nic innego jak dzielenie materiału, w tym przypadku drewna lub materiałów drewnopochodnych na jednej maszynie frezującej. Nesting oferuje producentom mebli zdecydowane usprawnienie i przyspieszenie procesu produkcyjnego. Mimo, że nie jest to w Polsce jeszcze powszechnie stosowana technologia, nesting jest przyszłością przemysłu meblarskiego.

Zalety nestingu CNC

Wykorzystanie innowacyjnej technologii, jaką jest nesting, daje producentom ogromne korzyści. Do najważniejszych zaliczyć można oszczędność czasu pracy, siły roboczej, a także obniżenie kosztów zużycia energii. Nesting to innowacja, której wykorzystanie w procesie produkcji przynosi niezwykle dużo korzyści. Zapraszamy Państwa do współpracy z TechgrafQ i wykorzystania nestingu dla swoich projektów. Jesteśmy przekonani, że technologia ta spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Nesting CNC - model

Nesting – zastosowanie

Proces nestingu łączy w sobie czynności, które w tradycyjnej pracowni stolarskiej musiałyby zostać wykonane osobno. Poprzez redukcję etapów produkcyjnych (przycięcie oraz obróbkę końcową materiału przeprowadza się przy użyciu jednej maszyny) możliwe jest zaoszczędzenie naszego czasu oraz pieniędzy. Nesting stosuje się z powodzeniem do różnych celów z zakresu szeroko rozumianego stolarstwa. W szczególności więc może on być wykorzystywany przy produkcji elementów konstrukcyjnych mebli, frontów meblowych, stelaży tapicerskich, czy drewnianych elementów o skomplikowanym, nietypowym kształcie. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu maszyna wykonuje automatycznie pracę zgodnie z naszymi poleceniami. W związku z tym możliwa jest produkcja elementów w zależności od aktualnych potrzeb.

Zalety procesu

Nesting to nie tylko zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu. Do licznych zalet techniki należy również wysoka jakość wytwarzanych produktów. Eliminacja z procesu produkcyjnego pracy człowieka obniża ryzyko popełnienia błędów, a także zwiększa poziom precyzji wykonania. Nadto, stosując nesting, mamy możliwość przygotowania całej serii identycznych elementów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Uzyskana w ten sposób powtarzalność przesądza o atrakcyjności oferty. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo zdjęcia i filmy przedstawiające zrealizowane przez nas zlecenia. Doświadczenie, jakie posiadamy, pozwala nam spełniać wszelkie życzenia naszych Klientów – niezależnie od ich skomplikowania.

Charakterystyka technologii

Nesting składa się z kilku etapów. W celu zabezpieczenia stołu maszyny, warto wykorzystać płytę podkładową, bowiem palcowy frez tnący zagłębia się nieco poniżej obrabianej płyty. W związku z tym płyty podkładowe należy co jakiś czas wyrównać głowicą frezerską. Na odpowiednio zabezpieczonym stole umieszcza się płytę surową, która jest zasysana podciśnieniowo przez płytę podkładową. Następnie dochodzi do właściwej obróbki materiału. W wyniku procesu otrzymujemy elementy wysokiej jakości, które podlegać mogą dalszej obróbce.

Nesting – dostosowanie do potrzeb Klientów

Popularność, jaką cieszy w Europie i Polsce nesting, stopniowo rośnie. Stąd też propozycje rynkowe zawierają coraz to nowsze rozwiązania z zakresu obróbki skrawaniem, pomyślane po to, by możliwie jak najpełniej zoptymalizować proces produkcji. W naszej ofercie znajdą Państwo szereg profesjonalnych usług, które przeprowadzamy przy wykorzystaniu specjalistycznych maszyn. Realizujemy zamówienia dla różnorodnych klientów – w zależności od ich potrzeb i preferencji. Zdajemy sobie również sprawę, jak ważna jest w przypadku wykonywania zleceń odpowiednia komunikacja pomiędzy klientem a wykonawcą, stąd też w toku realizacji projektu służymy pomocą oraz radą – wszystko w trosce o sukces przyszłego przedsięwzięcia. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące oferowanych usług. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jesteśmy do Państwa usług.